VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Avrupa’dan Haberler - Avrupa’nın haber kaynağı

@ Haber Tarihi : 17 Mart 2019 02:17:19

0 Yorum

Kez Okundu.

Mesut Özil’in Erdoğan’ı düğününe davet etmesi tepki çekti

Futbolcu Mesut Özil ve nişanlısı Amina Gülşe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a düğün davetiyesi vermesi Almanya’da kıyameti kopardı.

İngiltere'nin Arsenal Futbol Kulübü'nde forma giyen Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil ve nişanlısı Amina Gülşe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Atatürk Havaalanı'nda görüşerek yazın gerçekleşecek düğünleri için davetiye verdi. Özil'in Erdoğan ile görüşmesi Almanya'da tepkilere neden oldu.

Alman basınında çıkan haberlere göre Özil'in Erdoğan'ı düğününe çağırması sosyal medyada eleştirildi.

Almanya ile Türkiye arasında ilişkiler Türkiye'de çalışan Alman gazetecilerin basın kartlarının yenilenmemesi üzerine gerilmişti. Almanya Dışişleri Bakanı Türkiye'ye basın özgürlüğü çağrısı yapmış, medyanın durumunu eleştirmişti. Alman kamuoyu ise Mesut Özil'in Erdoğan'ı düğününe davet etmesine tepki gösterirken Türkiye'ye basın özgürlüğü tartışmalarını gündeme getirdi.

Geçtiğimiz sene ırkçılığa maruz kaldığını belirterek Alman Milli Takımı'nı bırakan Mesut Özil'in seçimler öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'la fotoğraf çektirmesi Alman kamuoyunda yine sert tepkiyle karşılanmıştı. 
Özil'in milli takımdan ayrılması Almanya'da ırkçılık tartışmalarını yeniden alevlendirmişti. Türkiye'den ise Özil'e destek mesajları yollanmıştı.

Alman Milli Takımı'nın eski kramponu Mesut Özil ile 2014 Türkiye güzeli Amina Gülşe Ocak ayında nişanlandıklarını duyurmuştu

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER