VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Avrupa’dan Haberler - Avrupa’nın haber kaynağı

@ Haber Tarihi : 07 Şubat 2019 15:27:37

0 Yorum

Kez Okundu.

Melenchon: Fransa Guaido’yu desteklerse, bir Sarı Yelekler lideri de kendisini cumhurbaşkanı ilan edebilir

Fransız siyasetçi, bu kararın Sarı Yelekler liderinin kendisini Fransa’nın meşru yöneticisi ilan etmesi gibi olduğunu’ söyledi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Venezuela'da kendisini 'geçici devlet başkanı' ilan eden Juan Guaido'yu resmen tanıma kararı, Fransız vekil Jean-Luc Melenchon'un tepkisini çekti. 

'Başkaldıran Fransa' lideri Jean-Luc Melenchon, Fransa'nın Venezuela'da muhalefet lideri Juan Guaido'yu meşru 'geçici devlet başkanı' olarak tanımasına Sarı Yelekler örneği üzerinden tepki gösterdi.

Macron'a yönelik eleştirileriyle bilinen solcu siyasetçi, "Fransa'nın Guaido'yu destekleme kararı, kendisinin cumhurbaşkanı olduğunu ilan eden bir maceracıyı tanımakla aynı" dedi. Fransa'nın söz konusu kararının 'iyi bir şey olmadığını' söyleyen Melenchon, Sarı Yelekler liderlerinden Eric Drouet'i kastederek "Biz böyle yaparsak, bay Drouet Fransa cumhurbaşkanı olabilir" ifadelerini kullandı.

Melenchon daha önce de Maduro'ya destek açıklamasında bulunarak, kendisini devirmeye çalışan darbecileri kınadığını açıklamıştı.

'Yalnızca macron destekliyor'

Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda "Fransa, Venezuela'daki darbecileri desteklemiyor, yalnızca Macron destekliyor" ifadelerini kullanan Melanchon, "Direnin, Nicolas Maduro Venezuela'nın devlet başkanıdır. Venezuela için barış ve özgürlük" mesajını paylaşmıştı.

Fransa ile birlikte çok sayıda Avrupa ülkesi, Venezuela lideri Maduro'ya seçim ilan etmesi için verilen 8 günlük sürenin dolmasının ardından, kendisnii 'geçici devlet başkanı' olarak ilan eden Juan Guaido'yu tanıdıkların açıklamıştı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER