VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Avrupa’dan Haberler - Avrupa’nın haber kaynağı

@ Haber Tarihi : 31 Ağustos 2020 11:48:07

0 Yorum

Kez Okundu.

Kahve zincirinde toplu vakalar: Maske takan 4 çalışana bulaşmadı

Güney Kore’de, dünyaca ünlü bir kahve zincirinin şubesinde yaklaşık 2 saat oturan bir müşteri, klima yoluyla 56 kişiye virüs bulaştırdı. Kafenin 4 çalışanını ise tüm gün taktıkları maske korudu.

Güney Kore'nin Paju kentinde, koronavirüse yakalanan bir kişi dünyaca ünlü bir kahve zincirine ait kafelerden birine girdi. 30 yaşlarındaki kadın, kafenin ikinci katında yaklaşık 2 saat oturdu.

Klimanın önünde oturan kadın, virüsü en az 56 kişiye bulaştı. Tüm gün içeride bulunan kafe çalışanları ise virüse yakalanmadı. Nedeniyse çalışanların maske takıyor olmalarıydı.

Olay, maske kullanımının önemini bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Kafede kapasite düşürüldü

Uzmanlar, virüslü kişinin ağzından çıkan damlacıkların klima esintisi ile etrafa yayıldığı görüşünde. Yapılan incelemede, kafedekilerin çoğunun maske takmadığı ve havalandırma sisteminin de düzgün çalışmadığı belirlendi.

Ülke genelinde 1400'ün üzerinde mağazası bulunan kahve zinciri, olayın duyulmasının ardından bir dizi tedbir aldı. Kafelerdeki oturma kapasitesi yüzde 30'un altına düşürülürken, hijyen kurallarının sıkılaştırılacağı ve müşterilere maske takmaları yönünde uyarıların da artacağı belirtildi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER