VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Avrupa’dan Haberler - Avrupa’nın haber kaynağı

@ Haber Tarihi : 13 Şubat 2019 23:59:45

0 Yorum

Kez Okundu.

İspanya’da hükümetin bütçe tasarısı reddedildi, erken seçim kapıda

İspanya’da Pedro Sanchez hükümetinin bütçe tasarısı parlamentoda reddedildi. Tasarının reddinin ülkeyi erken seçime taşıyacağı düşünülüyor.

Başbakan Sanchez erken seçim beklentileri arasında cuma günü için kabineyi toplantıya çağırdı.

Sosyalist Parti'den Başbakan Pedro Sanchez hükümetinin bütçe teklifi, İspanya parlamentosunda 191 red oyuna karşı 158 evet oyu çıkması sonucu kabul edilmedi.

Başbakan Sanchez ve hükümet yetkilileri tasarının reddedilmesi halinde erken seçim talebinde bulunacaklarını açıklamıştı. Erken seçim için 14 ya da 28 Nisan tarihlerinin öne sürüleceği belirtiliyor.

Katalanlar tasarıya karşı çıktı

Sosyalistler parlamentoda dörtte birden daha az koltuğa sahip olmaları nedeniyle Katalanların partisi gibi küçük bölgesel partilerin oyuna ihtiyaç duyuyordu. Ancak Katalanlar bağımsızlık referandumunda hükümetin tutumundan memnun olmadıkları için tasarıya karşı çıktı.

Bütçe Bakanı Maria Jesus Monter ise oylama sonrası "Açıkça görülüyor ki sağ kanat sosyal ilerlemeyi durdurmaya niyetli" açıklaması yaptı.

Muhafazalar 'Halk Partisi' lideri Pablo Casado ise bu oylamayı Padro Sanchez'e karşı de fakto bir güven oylaması olarak gördüklerini ifade etti.

Yetkililer seçimlerin ne zaman olacağı konusunda resmi bir karar olmadığını açıkladı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER