VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Avrupa’dan Haberler - Avrupa’nın haber kaynağı

@ Haber Tarihi : 05 Şubat 2019 00:17:19

0 Yorum

Kez Okundu.

İngiltere’yi şimdi de fare korkusu aldı

Anlaşmasız bir Brexit’in birçok alanda olduğu gibi çevre alanında da İngiltere’nin başını ağrıtacağını belirten Çevre Sekreteri Michael Gove durumun kırıttık olduğunu belirtti.

Anlaşmasız bir Brexit, atık ihracatının durmasına ve atık depolarının taşmayla veba salgınının olabileceği üzerinde duruluyor.

İngiltere Çevre Sekreteri Michael Gove, Avrupa Enerji ve Çevre alt komitesine 29 Mart’taki bloktan çıkma durumunda neler olacağını yazdı.

İngiltere'nin güney-doğusundaki atık alanlarının "duruma göre" çöpün taşmasına izin verilebileceğini belirtti.

Gove şunları söyledi: “Çevre Ajansı sanayi atıklarının ek depolama taleplerine karşılamaya hazır ve bu talepler olabildiğince hızlı bir şekilde işleme alınacak.”

Depolama alanlarında kapasitenden fazla çöp depolanması durumda ise Çevre Ajansı ek alanlar açabilecek.

Çevre yetkilileri çöpleri ihraç etmekte zorluklar çekilebileceğini ve çöp yığınlarına yol açmasından korktuklarını belirtti. Atıkların çevresinde çöp kokularını gibi sorunlar olacağını belirtti.

Çevre ajansı sözcüsü, anlaşmasız Brexit’ten sonra Çöpün ihraç edilebilmesini sağlayacak bir sürecin mevcut olduğunu söyledi.

İngiliz parlementer Virendra Sharma: “Bu Brexit’in çöp olduğunu gösteriyor. Artık ipuçlarının dolduğu, sokaklarımızın fare ve taşan çöp dağları ile karşı karşıyayız. Sormak istiyorum buna değdi mi?”

Theresa May, geçen hafta Parlamentonun Brüksel ile müzakerelerin yeniden başlatılması konusundaki desteğini güvence altına aldı.

Başbakan, İrlanda sınırını kaldırılması ve Avam kamarası oylamasında çoğunluğu kazanabilecek bir anlaşmaya varmayı umuyor. May, 13 Şubat'a kadar AB ile yeni bir anlaşmaya varamaması durumunda da 14 Şubat'ta parlamentoya değişiklik tekliflerine açık bir önerge sunacağını bildirdi.

Bu arada, May milletvekillerine, ikinci bir AB referandumu için çalışmaktan vazgeçmeleri gerektiğini söyledi.
 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER