VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Avrupa’dan Haberler - Avrupa’nın haber kaynağı

@ Haber Tarihi : 01 Haziran 2019 01:14:14

0 Yorum

Kez Okundu.

Hollanda’da aşırı sağcı Wilders’in sosyal medya hesabı askıya alındı

Hollanda’da aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders’in Twitter hesabı, paylaştığı ’nefret’ mesajı yüzünden geçici bir süreyle askıya alındı.

Kamu yayın kuruluşu NOS'ta çıkan haberde, göçmenker ve 'Demokratlar 66' partisi ile ilgili paylaştığı mesaj nedeni ile Geert Wilders'in Twitter hesabının geçici bir süre ile dondurulduğunu açıkladığı belirtildi. 

Haberde, Wilders'in hesabının dondurulmasının nedeninin, "Demokratlar 66 gibi sınırları açarak ülkede İslam'ın daha çok yayılmasına neden olan ve bundan dolayı antisemitizm, namus cinayetleri, terörizm ve nefret gibi durumlara sebebiyet vererek timsah gözyaşları döken partilere karşı ayağa kalkalım" mesajından dolayı olduğu ifade edildi.

Wilders'in Twitter şirketi tarafından 'nefret dolu' paylaşım yaptığına dair uyarıldığı ifade edilen haberde, bu uyarının bazı PVV milletvekilleri tarafından sosyal medya hesaplarında paylaşıldığı kaydedildi.

Haberde ayrıca, Wilders'in paylaştığı mesajın silindiği, bunun Twitter şirketi tarafından talep edilmiş olabileceği aktarıldı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER