VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Avrupa’dan Haberler - Avrupa’nın haber kaynağı

@ Haber Tarihi : 08 Şubat 2019 15:28:01

0 Yorum

Kez Okundu.

FETÖ’cüler Almanya’da DİTİB görevlisini bıçakladı

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Almanya’da, DİTİB Bretten Yeşil Camii Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Çelik’in FETÖ’cü teröristler tarafından bıçaklandığını açıkladı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Twitter’dan FETÖ’nün nasıl bir suç şebekesi olduğunu gösteren bir paylaşımda bulundu.

Kıran, Almanya’da DİTİB Bretten Yeşil Camii Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Çelik’in FETÖ’cü teröristler tarafından bıçaklandığını açıkladı.

DİTİB Başkanı Kazım Türkmen, olayın detaylarını TRT Haber’de anlattı.

Türkmen, Çelik’e saldıranların, “Bizim abilerimize, ablalarımıza dokunmayın. Ablalarımız kırmızı çizgimizdir.” dediğini söyledi.

Çelik’in ‘kime diyorsunuz’ deyince saldırganların küfürler söyleyerek, “Siz kim olduğumuzu biliyorsunuz” dediklerini aktaran Türkmen, “Açıkça FETÖ terör örgütünün ismini verdiklerini Savaş Bey ifade ediyor.” dedi.

"Göğsünden ve kalçasından bıçak darbeleriyle yaralama oluyor"

FETÖ’cülerin, Çelik’i göğsünden ve kalçasından bıçak darbeleriyle yaraladığını anlatan Türkmen, “Plastik kelepçeyle ellerini arkaya bağlıyorlar, tabancayla da şakağına birkaç defa vuruyorlar. Kendisini orada bırakıp kaçıyorlar. Savaş Bey çocukları görmesin diye komşusunun evine gidiyor. Polis de oraya çağrılıyor ve ifadesi alınıyor.” ifadelerini kullandı.

"İnşallah bu olay takip edilip failleri bulunur"

DİTİB Başkanı olarak FETÖ’cülerin nasıl bir siyasi yapılanması olduğunu bilmediğini belirten Türkmen, “Basından takip ettiğimiz kadarıyla bunun Almanya’da siyasi sığınma hakkı olduğu biliniyor. Yoğun bir şekilde Almanya’da oldukları da ifade ediliyor. Yapıları nasıldır bu konuda bir şey söylemem mümkün değil.” diye konuştu.

Çelik şöyle devam etti:

“Derneklerimiz, başkonsolosluğumuz, din hizmetleri ataşemiz, birliklerimiz Savaş Bey’in yanındalar ama şu ana kadar beni bir yetkili aramadı.

Bölgede güvenlik görevlileri olayı takip ediyorlar. DİTİB Başkanı olarak şunu söylemem gerekir: Cami saldırıları Almanya’da bilinen bir vaka idi. Şu ana kadar cami saldırılarında faillerin bulunması konusunda başarı yok. İnşallah bu olay takip edilip failleri bulunur.”

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER