VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Avrupa’dan Haberler - Avrupa’nın haber kaynağı

@ Haber Tarihi : 13 Temmuz 2020 13:10:26

0 Yorum

Kez Okundu.

Dünya Wayfair skandalı ile çalkalanıyor

Mobilya ve ev eşyalarının satıldığı e-ticaret sitesinde kaçırılan çocukların ticaretinin yapıldığı öne sürüldü. 

Dün ABD'de patlak veren Wayfair krizi dünya genelinde büyük ses getirdi. Türkiye Twitter TT listesine de giriş yapan Wayfair internet sitesinin lüks eşyalara kaybolan çocukların isimlerini vererek 10 bin dolar, 15 bin dolar gibi fiyatlarla satması çocuk ticaretinin bir ayağı olabileceğini akıllara getirdi. Son dakika açıklamasında bulunan Wayfair yetkilileri, ürünlerin uluslararası olduğu için fiyatlarının pahalı olduğunu, sistemde problem olduğu için ürünlerin silineceğini söyledi. Bu açıklamadaki soru işaretleri de şüpheleri daha da güçlendirdi.

Birçok kullanıcı görselli aramalarda çocuk elbiseleri ve ürünlerinin fahiş fiyatlarla satışının yapıldığını, aynı zamanda bu ürünlerin kayıp çocukların isimleriyle adlandırıldığını iddia etti.

Wayfair sitesinde yer alan ürünün değeri 12 bin dolar ve üründe 17 yaşında kaybolan Samiyah Mumin'in adı yazıyor. Milyonlarca kişi bunun tesadüf olamayacağı iddia ediyor. Aynı şekilde Yaritza Storage Cabine adıyla sunulan ürünün değeri 13 bin dolar! Ürünün diğer sitelerdeki değeri 300 doları aşmıyor, gariplik burada başlıyor ve Yaritza adında kaybolan bir kız çocuğu var, yaşı da 16..

Skandalın ardından Wayfair, sitesinde bahsi geçen ürünleri kaldırdı. Şirket isimlendirme konusunda bir sorun olduğunu ileri sürdü. 

Yaşanan skandal kısa sürede sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu. Kullanıcılar Amerika’da yaşanan skandala dair Türkiye’yi uyardı.
Ailelerden, çocuklarının mayolu ve şortlu fotoğraflarını İnternet ortamında paylaşmaması istendi. 


 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER