VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Avrupa’dan Haberler - Avrupa’nın haber kaynağı

@ Haber Tarihi : 08 Ocak 2019 16:23:39

0 Yorum

Kez Okundu.

Çifte vatandaşlığa sahip 2 kişi Mısır’da kayboldu

Almanya Dışişleri Bakanlığı, Mısır’da, çifte vatandaşlığa sahip 2 kişinin kaybolduğunu açıkladı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, yaptığı açıklamada, Alman-Mısır olmak üzere çifte vatandaşlığı olan 2 kişinin farklı zamanlarda kaybolduklarını belirterek, "Her iki vakayı da çok ciddiye alıyoruz" ifadesini kullandı. Sözcü, şu aşamada detaylı bilgi veremeyeceklerini ifade etti.

Alman haber ajansı DPA’ya göre, kayıp erkeklerden biri 18 yaşında ve Almanya’nın Giessen kentinde oturuyordu. DPA’ya açıklama yapan baba, oğlunun Mısır’da iç hatlarda Luksor’dan Kahire’ye uçmadan önce kaybolduğunu belirterek, "Üç hafta oldu oğlumdan hiçbir iz yok. Hala hayatta olup olmadığını kimse bilmiyor" dedi.

Kayıp diğer erkeğin ise 23 yaşında ve Almanya’nın Göttingen kentinde yaşadığı ifade edildi.

Kahire Havaalanı'nda gözaltına alındı

Mısır’a giriş yaparken Kahire Havaalanı'nda gözaltına alınan bu kişinin nerede olduğu bilinmiyor. DPA, yerel kaynaklara dayandırarak, Mısır istihbarat teşkilatının genel merkezinde bulunabileceğini iddia etti.

İnsan Hakları İzleme Örgütüne (HRW) göre, insan hakları konusunda kötü üne sahip olan Mısır’da, geçen yılın ekim ayından beri avukat, insan hakları çalışanı ve eylemcisi olan en az 40 kişi tutuklandı veya ortadan kayboldu. 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER