VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Avrupa’dan Haberler - Avrupa’nın haber kaynağı

@ Haber Tarihi : 29 Temmuz 2019 22:41:44

0 Yorum

Kez Okundu.

Bahreyn’in İngiltere’deki konsolosluk binasında idam protestosu

Bahreyn’deki idamlara dikkat çekmek ve protesto etmek için bir adam, İngiltere’deki Bahreyn konsolosluk binasının çatısına çıktı.

Londra’nın Bahreyn konsolosluğunda meydana gelen olayda, Musa Muhammed isminde bir Bahreyn vatandaşı, kendi ülkesinde yapılacak olan idamları protesto etmek için Bahreyn konsolosluğunun çatısına çıktı.

Mohamed’in, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a ithafen, “Boris Johnson uyan. Ben hayatımı 2 idam mahkûmunu kurtarmak için riske atıyorum. Hemen harekete geç” yazılı pankart açtığı bildirildi. Sonrasında olay yerine gelen polis, eylemciye gösterisini bitirmesini ve aşağıya inmesini söyledi.

Eylemci, Boris Johnson’ın Bahreyn Kralı’yla iletişime geçip, birkaç saat içinde infaz edilecek olan idamları durdurmadan çatıdan inmeyeceğini söyleyerek eylemine devam etti.

Polis, konsolosluk çalışanlarının davetiyle binaya girerek çatı katındaki eylemciyi diplomatik bölgeye izinsiz girdiği için gözaltına aldı. Eylemci, konsolosluk çalışanlarının kendisini dövdüğünü, hatta çatıdan aşağıya fırlatmaya çalıştıklarını söyledi.

Muhammed'in idamlarını protesto ettiği 2 kişinin ise uluslararası kamuoyunun adil yargılama üzerinden Bahreyn’e yönelik uyarılarına rağmen birkaç saat sonra kurşuna dizilerek idam edildiği bildirildi.

Bahreyn Başsavcısı Ahmed al-Hammadi, yaptığı açıklamada, idam edilen 2 kişinin terör suçlarının yanında, 1 güvenlik görevlisini öldürdüklerini belirtti.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER